MENU
Aktualności
Władze
Zespoły instruktorskie
Jednostki
Bohater
Baza
Propozycje programowe
Rozkazy
Galeria
Uchwały i Zarządzenia
Do pobrania
Kontakt i dane
Przydatne strony
Materiały metodyczne
1% DLA HUFCA
1%

Aktualności

Zjazd Nadzwyczajny Hufca04.10.2014
W 4.10.2014 odbył się Zjazd Nadzwyczajny Hufca. Wybraliśmy na nim delegatów na Zjazd Chorągwi Wlkp.: hm. Zygmunta Reszela i pwd. Michała Bratka. Na Zjeździe odczytano rozkaz specjalny w, którym poinformowano o odejściu z funkcji z-cy komendanta hm. Janusza Sibińskiego. Za 25 lat pełnienia służby podziękowali mu komendanci Mirosław Jurek i Maciej Ciszewski. Obaj przyznali, że oni jak i nasz Hufiec bardzo dużo mu zawdzięczają. Dziękujemy raz jeszcze druhu Januszu za wszystko.
Zlot Seniorów i Starszyzny Harcerskiej02.10.2014
W dniu 26 września 2014 roku na Stanicy Harcerskiej „Grodzisko” w Kaliszu odbył się pierwszy w historii kaliskiego Hufca ZHP Zlot Starszyzny Harcerskiej i Seniorów. Był uroczysty apel, tradycyjna harcerska grochówka, wspomnienia i śpiewy przy ognisku. Idea, która od lat kiełkowała w gronie instruktorek – seniorek kaliskiego ZHP nareszcie nabrała realnych kształtów, a frekwencja - która przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów zlotu – potwierdza dobitnie: harcerstwo, bez względu na wiek i czas to niezapomniana przygoda, która w miarę upływu lat pięknieje jeszcze bardziej. Na zaproszenie organizatorów stawiło się liczne grono gości, wśród których - poza seniorami i harcerzami starszymi - nie zabrakło przedstawicieli kaliskiego samorządu z wiceprezydentem Jackiem Konopką na czele i hm Pawła Napieralskiego, przewodniczącego Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów w Wielkopolsce. Nie zawiedli też byli prezydenci miasta przez lata zaangażowani w budowanie i rozwój harcerskich struktur w Kaliszu: Andrzej Spychalski, Zbigniew Włodarek oraz Mirosław Jurek, długoletni komendant kaliskiego hufca. Ale to, co szczególnie ucieszyło organizatorów to liczna obecność tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z harcerstwem, a dzięki którym popołudnie spędzone w „Grodzisku” przerodziło się w prawdziwe spotkanie pokoleń.

O Zlocie Seniorów i Starszyzny Harcerskiej w Seniorze
Bieg o Puchar Komendanta Hufca25.09.2014
W sobotę, 20 września odbył się zuchowy Bieg o Puchar Komendanta Hufca. Do rywalizacji stanęły trzy gromady naszego hufca (1 KGZ, 14 KGZ i 22 KGZ). Dzielne zuchy podróżowały Wehikułem Czasu, a w czasie podróży spotykały ich liczne przygody i wyzwania. Pierwsze miejsca na podium zajęła 14 KGZ "Przyjazde Iskierki". Wszyscy doskonale się bawili i na pewno wrócą do Parku Miejskiego na kolejną edycję.
Centralny Bank Pomysłów20.09.2014
Brakuje pomysłów na zbiórki? Brakuje pomysłów na zajęcia na biwaku? Chcesz zbudować naprawdę dobry program drużyny, zastępu na nadchodzący rok czy program biwaku? Skorzystaj z nowej platformy!
Centralny Bank Pomysłów to miejsce, gdzie znajdziesz najlepsze konspekty i pomysły na pracę z harcerzami!

Centralny Bank Pomysłów ZHP
Nadzwyczajny Zjazd Hufca13.09.2014
Komenda Hufca informuje że zjazd odbędzie się 4 października 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Kaliszu. Lista uczestników zjazdu z głosem
decydującym znajduje się w Rozkazie L7/2014

<< Później 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Wcześniej >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
zhp.pl