MENU
Aktualności
Władze
Zespoły instruktorskie
Jednostki
Bohater
Baza
Propozycje programowe
Rozkazy
Do pobrania
Kontakt i dane
1% DLA HUFCA
1%

Aktualności

"Jestem szefową"03.06.2014
Dh. sam. Dominika Kula została laureatką Konkurs „Jestem szefową". Konkurs ten to wspólna inicjatywa Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet - liderek wśród młodzieży. Uczestniczki konkursu miały przygotować prace na temat „Jestem szefową", które oceniało jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej oraz gospodarczej.

Czterodniowa wizyta finalistek oraz zaproszonych gości zaplanowana jest w dniach 10 – 13 czerwca 2014 r. w Warszawie. Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się w dniu 11 czerwca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dh. Dominika jest drużynową 39 KWDH „Krzemień”. Gratulujemy Dominice sukcesu!
Spływ Wartą03.06.2014
1 czerwca odbył się współfinansowany przez Miasto Kalisz, w ramach projektu ,,Pasja na życie”, spływ Wartą. 40 uczestników przepłynęło 20 km z Lądku do Pyzdr. ,,Pasji” dopisywała pogoda.
Krąg Starszyzny Harcerskiej i Seniorów" Żurawie" w Kaliszu29.04.2014
W dniu 8 kwietnia 2014 roku "harcerki-seniorki" spotkały się na przedświątecznej zbiórce w siedzibie Hufca ZHP im ks Stanisława Piotrowskiego w Kaliszu. W podniosłej atmosferze wspominano hm. Mieczysławę Kulczyńską /1916-1997/ - Druhnę "Winię", jak ją popularnie nazywano.

Winia odcisnęła na instruktorach /już też seniorach/ pewne piętno, piętno dobroci i mądrości. Jej bezsprzecznie instruktorski talent towarzyszył pokoleniom harcerzy i instruktorów zawsze, gdy stawało się przed dylematem wychowawczym, gdy trzeba było dobrej rady. Już jako 14-letnia dziewczyna w 1930 roku zgromadziła wokół siebie kilkadziesiąt harcerek, tworząc drużynę o nazwie "Żurawie" przy Szkole Powszechnej Nr 5 w Kaliszu.

Mieczysława z domu Nowakiewiczówna, imponowała nietuzinkowymi pomysłami, poświęceniem dla innych oraz niezawodnością. To te cechy pozwoliły jej na udział w Powstaniu Warszawskim, na bohaterskie czyny w dalekiej Kłajpedzie po przymusowej wywózce z kraju, na wychowywanie dziecka wziętego z sierocińca, na służenie zawsze i wszystkim. Winia przywdziewała harcerski mundur przez 70 lat, zgodnie z jej wolą stał się także ostatnim jej ubraniem; w mundurze wyruszyła na "Wieczną Wartę".

W tej atmosferze pełnej dobrych harcerskich wspomnień, podjęta została poważna decyzja. Postanowiono przyjąć nową nazwę naszego kręgu seniorek, która brzmi: Krąg Starszyzny Harcerskiej i Seniorów "Żurawie" w Kaliszu. To postanowienie, to hołd żyjących instruktorów-seniorów dla druhny Wini, jak i dla wszystkich kaliskich instruktorów harcerskich, których nie ma już wśród nas.
Samotnie dookoła świata20.04.2014
W środę 17.04, w siedzibie komendy Hufca ZHP w Kaliszu odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu “Pasja na Życie”. Przewodniczył mu dh. Bartłomiej Czarciński, najmłodszy kapitan jachtowy w Polsce.

Druh Czarciński opowiadał o swoich pasjach, przygodach i planach na przyszłość. Na koncie ma już przebytych 40 000 mil, w tym 15 000 po oceanach. Obecnie planuje samodzielnie, bez zawijania do portu, opłynąć glob na jachcie własnej konstrukcji. Bartek do wyprawy przygotowuje się już od kilku lat. Na spotkaniu relacjonował także swój próbny rejs po Bałtyku, podczas którego testował m.in. jak długo może spać bez obaw o kolizję z innym statkiem, czy łódź może sama płynąć, itp… Ze swojej pasji, którą rozwinął w ogromnym stopniu dzięki harcerstwu, uczynił sposób na życie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z dh. Szymonem Wawrzyniakiem, które odbędzie się 30.04 w siedzibie Hufca ZHP Kalisz (ul. Legionów 42), o godzinie 17.00. Dh. Szymon opowie o speleologii – turystyce niekonwencjonalnej, którą zajmuje się w wolnych chwilach.
Pasja na życie18.04.2014
Od 26.03 do 23.06 nasz Hufiec realizuje kolejne zadanie publiczne wspierane finansowo przez Miasto Kalisz . W ramach ,,PASJI NA ŻYCIE” zrobimy m.in.: zajęcia warsztatowe „Żeglarstwo-mój sposób jak połączyć pracę z pasją” Rajd UFO-logiczny, zajęcia warsztatowe „Sport to nie tylko zdrowie, to sposób na życie” (wspinaczka na sztucznej ścianie). Rajd ,,Pogoń ulicami Kalisza”, Zajęcia warsztatowe „Nauka to wcale nie nuda, to niesamowita przygoda”, w podsumowaniu opracowanie przez uczestników turnieju wiedzy, zajęcia warsztatowe „Turystyka – przygoda czeka za rogiem”. Podsumowaniem będzie Rajd o Puchar Komendanta Hufca, a pod koniec projektu odbędzie się spływ kajakowy (rzeka Warta) dla uczestników projektu.

<< Później 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Wcześniej >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Design by Murzyn