MENU
Aktualności
Władze
Zespoły instruktorskie
Jednostki
Bohater
Baza
Propozycje programowe
Rozkazy
Uchwały i Zarządzenia
Do pobrania
Kontakt i dane
1% DLA HUFCA
1%

Aktualności

Obóz Brzozy01.09.2014
25 lipca 2014 62 KDHS „Brzoza” wróciła z obozu w Dwerniku. Było tam niesamowicie! Spędziliśmy razem wiele miłych chwil, których na pewno nie zapomnimy do końca swojego życia. Bieszczady wprowadziły nas w magiczny klimat i wszyscy z pewnością będziemy wracali w myślach do tego miejsca. Mam nadzieję, że z przyszłego obozu wyniosę tyle wspomnień co z tego :)
Podzastępowa „Ostrężyn" Anna Gałka
Obóz szczepu01.09.2014

W tym roku obóz harcerski szczepu Nowe Skalmierzyce odbył się w Krzeczkowie (woj. lubuskie), trwał od 2 do 11 sierpnia łącznie z kadrą było nas 47 osób. Oprócz nas przebywali tam także harcerze z Pleszewa oraz Ostrowa Wielkopolskiego. Obóz był podsumowaniem rocznej pracy drużyn, a także sprawdzeniem naszych umiejętności. Spaliśmy w namiotach na wygodnych pryczach. Każdego dnia braliśmy udział w ciekawych warsztatach, np. o terenoznawstwie lub historii harcerstwa. Często gościliśmy nad jeziorem, oczywiście pod opieką ratownika. Wiele razy zasiadaliśmy przy ognisku i śpiewaliśmy piosenki przy świetle księżyca, codziennie towarzyszyły nam także inne harcerskie obyczaje, m. in. poranne apele i wieczorna modlitwa przy polowej kapliczce. Poza zajęciami w obozie odbyliśmy też kilka wycieczek. Byliśmy na zwiadzie terenowym w Mostach, zwiedzaliśmy niemieckie bunkry Międzyrzecznego Rejonu Umocnionego oraz zobaczyliśmy znany pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie. Czas minął nam bardzo szybko i już niecierpliwie czekamy na kolejny obóz. Póki co będziemy jak najwięcej radości czerpać z biwaków oraz cotygodniowych zbiórek.
Stulecie harcerstwa na Ziemi Ostrzeszowskiej24.08.2014
Hufiec ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej im. Szarych Szeregów zaprasza na Stulecie harcerstwa na ziemi Ostrzeszowskiej w dniach 19-21 września 2014. Więcej informacji można uzyskać na Strona Zlotu

W czasie zlotu będzie ustanowieniany będzie nowy rekord Guinnessa w nieprzerwanej Resustytacji Krążeniowo - Oddechowej więcej szczegółów na
OSTRZESZÓW BIJE REKORD GUINNESSA W RKO !
Warsztaty dla kadry gromad zuchowych17.08.2014W weekend 26-28 września zapraszamy na warsztaty dla kadry gromad zuchowych. Doskonała okazja podszkolić swój warsztat pracy zuchmistrza – dokładne informacje wkrótce. Rezerwujcie czas!
ZKK Hufca ZHP Kalisz zaprasza!

Ulotka warsztatów
Kursu Drużynowych Harcerskich17.08.2014
Zespół Kadry Kształcącej naszego hufca zaprasza do udziału w Kursie Drużynowych Harcerskich "Kompas"


Ankieta do zgłoszenia na kurs drużynowych
Regulamin Kursu Drużynowych Harcerskich "Kompas"
Strona Kursu

<< Później 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Wcześniej >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Design by Murzyn