Obóz hufca

Harcerze z naszego w tym roku wybrali się na obóz harcerski do „Harcerskiej Polany” w Strużnicy – bazy obozowej Hufca ZHP Łódź – Polesie. Od 5 do 15 lipca 100 harcerzy uczestniczyło w obozie w Rudawach Janowickich.

fot. Hufiec ZHP Kalisz

Na obozie harcerze uczestniczyli w zajęciach z pionierki uczyli się, jak rozstawić samodzielnie cały obóz. Nie zabrakło też szyfrów, węzłów, piosenek harcerskich oraz zajęć z symboliki. Harcerze zwiedzili Pragę, zdobyli Śnieżkę oraz odwiedzili Skalne Miasto w Adrspach. Nie mogło zabraknąć najwyższego szczytu rudaw – Skalnika. Zdobycie Skalnika odbyło się z rodzicami, którzy przyjechali nas odwiedzić na obozie. Rodzinne zdobycie szczytu było wspaniała formą spędzenia wspólnego czasu. Każdy obozowy dzień rozpoczynał się apelem, na którym stawali w pełnym umundurowaniu wszyscy harcerze i cała kadra obozu. Podczas trwania obozu harcerze zdobywali nowe sprawności, których przyznanie poprzedzone było wykonywaniem różnych zadań i wykazaniem się wieloma umiejętnościami.

Dla kaliskich harcerzy był to, zatem nie tylko czas wypoczynku. Przez jedenaście dni mieli okazję nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy. Do domów wrócili niezwykle zadowoleni. Nawiązali wiele nowych znajomości, które z pewnością będą pielęgnować. Coroczny obóz to podsumowanie całorocznej solidnej pracy w drużynie harcerskiej. To właśnie wtedy przychodzi czas na gratulacje i nagrody za tę właśnie pracę. To czas odpoczynku od technologii oraz czas ogromnych i niesamowitych przygód.

Obóz Hufca ZHP Kalisz dofinansowało Miasto Kalisz oraz Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce. Komendantem tegorocznego obozu był phm. Jakub Nowak.