Biwak Mikołajkowy

W dniach 4-6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 13 w Kaliszu odbył się Biwak Mikołajkowy. Uczestniczyli w nim harcerze i harcerki z 4 harcerskich drużyny z terenu Hufca ZHP Kalisz.Młodzież bawiła się doskonale podczas wielu zajęć zorganizowanych przez kadrę biwaku. Harcerze na biwaku uczyli się tworzyć dekoracje świąteczne. Wszyscy z uśmiechem na twarzach wstawali na poranną zaprawę i zajęcia z musztry. W nocy z piątku na sobotę odbywała się gra nocna. Gra polegała na pokonaniu toru przeszkód. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną. W sobotę od rana odbyła się gra która podzielona była na dwa etapy. Pierwszy etap gry odbywał się na terenie szkoły. Młodzież wykonywała zadania które sprawdzały ich umiejętności podstawowych zadań domowych jak zamiatanie czy mycie naczyń. Drugi etap odbywał się w Parku Przyjaźni gdzie harcerze robili m.in wieszaki czy uczestniczyli w sztafecie po parku. Wieczorem odbył się kominek o ks. hm. Stanisławie Piotrowskim na który przybyła drużyna z Nowych Skalmierzyc oraz hm. Maciej Ciszewski – członek Komendy Hufca. Harcerze wspominali o swoim bohaterze w kontekście uczynków które dokonywał oraz jego krótka historii życia. Wszyscy uczestnicy zapamiętają spędzone chwilę na biwaku jako przygodę życia. Szkoła Podstawowa nr 13 w Kaliszu okazała się doskonałym miejscem na harcerski biwak. Dziękujemy panu Dyrektorowi Radosławowi Szczapowi za udostępnienie placówki.