Harcerska Służba Lednica 2017

W pierwszy weekend czerwca harcerze ze Związku Drużyn w Pleszewie wrócili z największej służby roku, która odbyła się w ubiegły weekend podczas XXI Spotkania Młodych na Polach Lednickich. Tegoroczne hasło brzmiało „Idź i kochaj”. Wraz z komendantem Chorągwi Wielkopolskiej świętowali 20-lecie pełnienia służby. W piątkowy wieczór wzięli udział we Mszy Świętej nad brzegiem jeziora Lednickiego. Następnego dnia zaraz po apelu rozpoczynającym służbę pierwsza tura harcerzy wyruszyła pilnować ładu i porządku wśród przybyłych już na Pola pielgrzymów. Pełnili również warty honorowe przy grobie ojca Góry oraz na bramie-rybie, uczestniczyli w procesjach, a także dbali o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Atmosfera jak co roku była niesamowita, pogoda dopisała, a oni z niecierpliwością czekają na kolejny rok.

Kliknij zdjęcie, aby przejść do galerii.