Harcerski Start 2017/2018

W dniu 24 września br. na Przystani Kalisz oraz przy Plaży miejskiej odbył się Harcerski Start naszego hufca. W tym samym czasie odbywały się  regaty II Kaliskiej Ligi Żeglarskiej, których mogli wystartować również nasi harcerze oraz byliśmy obserwatorami wodnych wydarzeń. W dzisiejszej zbiórce uczestniczyło 120 harcerzy i zuchów.

Harcerski Start jest to spotkanie zuchów, harcerzy i instruktorów Kaliskiego hufca rozpoczynające rok harcerski 2017/2018. Na tegorocznym spotkaniu mogliśmy dzięki sprzętowi Stowarzyszenia „Polacy Dookoła Świata” mogliśmy pływać po rzece. Na przystani czekali na nas również członkowie Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej oraz animatorka czasu dla naszych zuchów! Bawiliśmy się świetnie! W między czasie mogliśmy zjeść pyszną grochówkę. Po naszym niedzielnym wspólnym obiedzie nastąpił czas na taniec! Zatańczyliśmy naszą ulubioną belgijkę oraz rednex ‘a. Następnie byliśmy zaproszeni na apel II Kaliskiej Ligi Żeglarskiej. Gdzie kilku harcerzy dostało wyróżnionych! Po zakończonym apelu zastąpiło oficjalne rozpoczęcie naszego ogniska. Niedzielne popołudnie wspaniale spędziliśmy wspólnie! Na pewno jeszcze nie raz będziemy tam widoczni!

Harcerski Start zorganizowała Komenda Hufca ZHP Kalisz oraz Harcerski Klub Żeglarski „Odkrywca”. Przy wspófinansowaniu z środków miasta Kalisza.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.