I Zlot Harcerzy w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniach 30.07 – 02.08 w Warszawie trwał I Zlot Harcerski w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, gdzie wybrał się pleszewski patrol liczący 15 osób. Zwieńczeniem zlotu była warta na Woli, przy trzech z 360 miejsc pamięci, na których zastała ich godzina 17:00. Podczas zlotu wybrali się na koncert (Nie)zakazanych piosenek, zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego, wzięli udział w bardzo ciekawej grze miejskiej, poznawali harcerzy z innych środowisk oraz organizacji. Jednak to, co było dla nich najbardziej ekscytujące, to spotkania z powstańcami. Rozmowa z panem Jane Krytkiewiczem pozwoliła im sobie wyobrazić jak to było 73 lata temu podczas powstania. Wspomnienia tych wspaniałych ludzi dały im do myślenia i bardzo ich poruszyły.
„Nie wiecie, co to jest, przelewać krew za wolność. Całe szczęście. Może nigdy nie doczekacie się takich strasznych, okrutnych dni, jakie nasze pokolenia miało możność przeżyć. Musimy wszystko zrobić, by Polska była piękna, wspaniała, niepodległa, suwerenna” – słowa generała Ścibor-Rylskiego, które usłyszeli 31 Lipca.

Pamiętajmy!

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii