Spotkanie z gośćmi miast partnerskich Kalisza

W dniu 25 listopada 2017 roku goście z miast partnerskich Kalisza z Wielkiej Brytanii, Francji oraz Bułgarii spotkali się w kaliskim ratuszu z inicjatywy i w towarzystwie radnej Miasta Kalisza, pani Małgorzaty Zarzyckiej oraz Pani Wiceprezydent Barbary Gmerek.

Wśród gości byli również: dr Andrew Ekoka Molindo – potomek króla Akemy, od którego Stefan Szolc-Rogoziński nabył część wyspy Mondoli oraz p. Mirosława Etoga – Konsul Honorowa RP w Kamerunie wraz z małżonkiem oraz przedstawiciele z miast partnerskich:

  • Brian Rollo z małżonką – burmistrz Preston
  • Josepha Lasselin – Merostwo Hautmont
  • Urszula Jędrzejak – Komitet Hautmont-Kalisz
  • Marlena Rometsch ICH – Hamm
  • Wolfgang Komo – Kulturbrücke Hamm-Kalisz
  • Ulrich Kroker – Kulturbrücke Hamm-Kalisz
  • Cornelia Marinowa – burmistrz Łowecz (Bułgaria)
  • Petar Tsolov – przewodniczący Rady Miejskiej w Łowecz

Wpisu do pamiątkowej kroniki dokonał burmistrz Miasta Preston Pan Brian Rollo, który ponad 30 lat był skautem Jej Królewskiej Mości.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.