Jak dołączyć do ZHP

Pewnie nie raz widziałeś harcerkę lub harcerza, którzy pełni radości, pozytywności i dumy przemierzali miasto w mundurze i pomyślałeś sobie „Super byłoby, gdybym ja też tak mógł…”, więc od razu powiemy Ci – TEŻ MOŻESZ, MUSISZ TYLKO CHCIEĆ!

Ale teraz padnie pytanie: JAK TO ZROBIĆ?

Postępuj zgodnie z poniższymi punktami:

1.Wejdź w zakładkę „Hufiec” a następnie „Jednostki”. W zależności od wieku, obejrzyj strony jednostek w Twoim pionie metodycznym (6-10 lat Gromady Zuchowe, 11-13 lat Drużyny Harcerskie, 14-16 lat Drużyny Staroszharcerskie, 16-21 lat Drużyny Wędrownicze). Znajdziesz tam informację, gdzie, kiedy i o której odbywają się zbiórki każdej z nich oraz kontakt do kadry. Wybierzdrużynę, która najbardziej przypadnie Ci do gustu :)!

2. Skontaktuj się z drużynowym, drużyny którą wybrałeś i w określonym dniu i czasie wybierz się na swoją PIERWSZĄ ZBIÓRKĘ :)! Dobrze zapamiętaj ten dzień

3. Jeśli wybrana przez Ciebie drużyna zachwyci Cię, przychodź regularnie na zbiórki.

4. Kiedy już jesteś pewny, że jest to miejsce dla Ciebie: kup mundur i oddaj drużynowemu podpisaną zgodę na przynależność do ZHP.

5. Opłać składkę członkowską, która wynosi 120 złotych rocznie, a upoważnia Cię do: hufcowego ubezpieczenia, niższej należności za wyjazd na obóz harcerski organizowany przez nasz hufiec oraz przeżycia NAJWIĘKSZEJ PRZYGODY ŻYCIA :)!