Złaz Hufca!

W dniach 16-18 czerwca br. odbył się I Złaz Hufca ZHP Kalisz na Stanicy Harcerskiej „Grodzisko”. W złazie wzięło udział ponad 150 harcerzy i zuchów z Kalisza, Nowych Skalmierzyc oraz Pleszewa.

W piątkowy poranek komendant złazu – pwd. Adrian Zacher przywitał uczestników na apelu rozpoczynającym. Po apelu zuchy, harcerze i harcerze starsi wybrali się na trasy Biegu o Puchar Komendanta Hufca po lesie Winiarskim, przygotowanej dla każdej grupy wiekowej ZHP.

Na grze terenowej instruktorzy hufca sprawdzali wiedzę m.in. z terenoznawstwa, pierwszej pomocy czy symboliki ZHP. Deszczowy dzień utrudniał poruszani po lesie, doskonale przygotowani harcerze poradzili sobie bardzo dobrze z utrudnieniami pogodowymi. Apel podsumowujący Bieg o Puchar Komendanta Hufca, rozpoczął się od wręczenia pucharów zwycięzcą każdej z trzech metodyk:

Zuchy – 1 Kaliska Gromada Zuchowa,

Harcerze – 24 Kaliska Drużyna Harcerska,

Harcerze Starsi – 13 Drużyna Starszoharcerska.

W piątkowy wieczór dla instruktorów kaliskiego hufca została przygotowana konferencja poświęcona zmianie w Prawie Harcerskim, Przyrzeczeniu Harcerskiemu oraz przyszłości naszego hufca. Konferencje prowadzili: hm. Maciej Ciszewski, phm. Michał Bratek oraz pwd. Jakub Lis.

Sobotni dzień spędziliśmy w centrum Kalisza. Harcerze musieli dotrzeć do 17 punktów gry mobilnej pt. „Zostań kaliskim Indiana Jones”. Gra poświęcona Stefanowi Szolc-Rogozińskiemu, kaliskiemu podróżnikowi. Harcerze mogli poznać historię kaliskiego badacza Kamerunu. Harcerze testowali działanie gry miejskiej dostarczonej przez platformę BigAntVenture. Wykupionej przez Miasto Kalisz związku z rokiem poświęconej Stefanowi Szolc – Rogozińskiemu

Niedzielny poranek poświęcony był wyłonieniu zwycięzcy gry mobilnej „Zostań kaliskim Indiana Jones” – wygrała 13 Kaliska Drużyna Harcerska. Następnie przystąpiliśmy do sprzątania obozowiska.

Złaz Hufca ZHP Kalisz współfinansowany z środków Miasta Kalisza – zadania publicznego „Razem lepiej” oraz wsparty przez sklep Decathlon.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.