1% dla ZHP

1% – tak w skrócie mówimy o 1% podatku dochodowego osób fizycznych, który od 2004 roku podatnicy mogą przekazywać na organizacje pożytku publicznego. 1% to jedna setna część podatku dochodowego od osób fizycznych (sposób finansowego wsparcia), którą podatnik może przekazać wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.(…)1% nie jest darowizną ani ulgą. Można powiedzieć, że ze społecznego punktu widzenia jest to przejaw demokracji bezpośredniej. Dzięki niemu każdy polski podatnik może samodzielnie zadecydować do kogo trafi część podatku dochodowego, który powinien zapłacić państwu. Korzystając z tej możliwości, „wspomagamy” ministra finansów w dystrybucji środków publicznych. Jeśli nie zdecydujemy się na przekazanie 1% organizacji pożytku publicznego, podatek za dany rok trafi do „wspólnego worka”.

Przekaż 1% dla Hufca ZHP w Kaliszu

KRS 0000266321

Zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1% Waszego podatku na rzecz Hufca ZHP KALISZ. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zrobili to w zeszłym roku.
Zebrana dzięki Waszemu wsparciu suma to potężna kwota – bardzo potrzebny zastrzyk finansowy na odbywające się zbiórki zuchowe i harcerskie, organizacje rajdów i biwaków, pomagamy innym i WYCHOWUJEMY .Wypełniając PIT za rok 2020 będziecie mogli Państwo zdecydować, gdzie trafi 1% Waszego podatku. Będziemy zobowiązani, jeśli wesprzecie Hufiec ZHP Kalisz deklarując tę kwotę w zeznaniu podatkowym.