49. Rajdzie Arsenał „Tędy droga”

W miniony weekend (22-24.03.2019), osiemnastoosobowa reprezentacja naszego hufca – 62 KDHS „Brzoza” wzięła udział w 49. Rajdzie Arsenał „Tędy droga”. 😊 

Czując zapach przygody, w piątkowy poranek wyruszyliśmy pociągiem w stronę Warszawy. Po szczęśliwym dotarciu na miejsce nasze patrole; (patrol starszoharcerski- 62 Kawaleria Kaliskich Andrutów oraz patrol wędrowniczy -Invicta Betula) musiały się rozjechać do swoich baz! Harcerze starsi uzyskali gościnę w bazie S1 -Miejska Dżungla, natomiast wędrownicy w bazie W1 – Urbo Somnia. Wieczory w bazach minęły nam na zajęciach integracyjnych, śpiewankach oraz przygotowaniach do gry. 😍

Gdy nastał sobotni dzień, pełni entuzjazmu wyruszyliśmy na grę miejską w kompletnie innej formule niż zazwyczaj!
Tegoroczną koncepcją rajdu była możliwość wyboru drogii, którą chcielibyśmy podążać podczas zadania przedrajdowego oraz samego rajdu! Invicta Betula wybrała ścieżkę kulturalną, na której punktach mieli okazje poznać swoje ukryte talenty oraz wystawić krótką inscenizacje dramatu niekonwencjonalnego. Z kolei harcerze starsi odwiedzili II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego. Zostali oprowadzeni po szkole Alka, Rudego i Zośki, a następnie obejrzeli prezentację na temat akcji pod Arsenałem. Kolejnym ich punktem był budynek Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej, gdzie mieli okazję porozmawiać z uczestniczką powstania warszawskiego — panią Haliną Rogozińską ps. „Mała”, „Niebieska”. Ponad to mieli okazję podziwiać przepiękna panoramę Warszawy z balkonu widokowego na najwyższym piętrze.

Drugim etapem rywalizacji było stworzenie projektu, który składał się na dwie części; szukanie informacji z różnych źródeł o wybranym miejscu, następnie stworzenie pocztówki w formie collage, która najbardziej oddawałaby wybrane przez patrole miejsce.
62 Kawaleria Kaliskich Andrutów postanowili tym razem podążać ścieżką historyczną, dlatego chwilę później wybrali się do warszawskiego Pekinu. Na miejscu przeprowadziliśmy ankietę wśród mieszkańców osiedla oraz znaleźliśmy potrzebne informacje w internecie, by ukończyć drugą część zadania.

Patrol wędrowniczy zajął się Cafe Kryzys, stworzył ankietę internetową oraz filmik promujący, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy!
Po zjedzeniu obiadu wybraliśmy się do baz na zajęcia wieczorne, natomiast dh Miłosz, dh. Paulina oraz dh. Marta pojechali na Konferencję Instruktorską pod hasłem „Tędy?”, która odbywała się w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Następnego dnia braliśmy udział w uroczystościach na Placu Józefa Piłsudskiego. Stamtąd zaś odbyła się defilada pod Arsenał, gdzie odbył się apel końcowy i w końcu doczekaliśmy się ogłoszenia wyników 49. Rajdu Arsenał. Gdy usłyszeliśmy wyniki nie kryliśmy radości!
Patrol 62 Kawalerii Kaliskich Andrutów zdobył TRZECIE miejsce na trasie starszoharcerskiej, a Invicta Betula PIERWSZE na trasie wędrowniczej!
Rozpiera nas szczęście i duma! 💪💪💪
Gratulujemy również hm. Natalii Gorgol, która podczas apelu została odznaczona Brązowym Krzyżem za Zasługi dla ZHP.

Dziękujemy za niezapomniane wrażenia! Nie możemy doczekać się kolejnej edycji Rajd Arsenał!🔥🔥🔥

PS. Link do filmiku o Cafe Kryzys