Warsztat z emisji głosu – podsumowanie

W sobotę 26 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 1 „Jarzębinka” dzięki uprzejmości pani dyrektor Anny Walczak na Sali Borowikowej odbyły się warsztaty z Emisji głosu, które przeprowadziła zastępca Komendanta Szczepu „Granica” im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach pwd. Magdalena Kostecka HO. Po krótkim wstępie teoretycznym podczas, którego uczestnicy poznali budowę układu oddechowego oraz działanie aparatu mowy, przystąpili do zajęć praktycznych. Podczas zajęć uczestnicy ćwiczyli aparat mowy przy użyciu lustra i uczyli się oddychać przeponowo.

W następnej części każdy z uczestników mógł sprawdzić i przećwiczyć swoją dykcję oraz poznać wiele łamańców językowych mierząc się z „zemstą logopedy”.

Po krótkiej przerwie podczas której każdy z uczestników mógł napić się kawy lub herbaty oraz posilić się czymś słodkim, uczestnicy mogli sprawdzić jak wszystkie poznane elementy ze sobą potrafią skomponować. Na koniec wszyscy przypomnieli sobie jak bardzo ważna jest intonacja w życiu codziennym. Jako podsumowanie niech posłuży piosenka, którą wszyscy wspólnie odśpiewali na koniec warsztatów…

https://www.youtube.com/watch?v=E9bke8HUoSY