Bieg o Puchar Komendanta Hufca 2015

20 czerwca 2015 odbył się kolejny „Bieg o Puchar Komendanta Hufca”. Bieg ten połączono z organizowanym w Kaliszu „Weekendem z NGO”. W tym roku 11 patroli harcerskich i 5 zuchowych zostało docenione po równo. Wszyscy dostali puchary. Tego roczny bieg miał  na celu przypomnienie i naukę prozaicznych czynności. Na punktach m.in.: wiązano krawaty, przyszywano guziki, wbijano gwoździe, wkręcano wkręty, przypomniano slang harcerski, wspinano się na ściance, wypełniano druki przelewów, rozbijano namioty. Na punktach stali organizatorzy i z Kalisza i z Pleszewa i z Nowych Skalmierzyc. Nie wiadomo czy tego roczna formuła biegu podobała się uczestnikom ale na pewno kilka osób nauczyło się czegoś nowego.  Bieg zorganizowano w ramach realizacji zadania publicznego: „Realizacja zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży metodą harcerską”.