Bieg urwisa – 2015

W Kaliszu 20 maja 2015 po raz 15. odbył się „Bieg urwisa” zorganizowany przez 62 Drużyną Harcerzy Starszych ,,Brzoza”, kaliską policję oraz Wydział Spraw Społecznych Miasta Kalisza. Rajd przeznaczony był dla uczniów V klas szkół podstawowych, których typowali pedagodzy szkolni. W zabawie udział wzięło 16 drużyn trzyosobowych.
Urwisy to dzieciaki, które czasem potrzebują trochę korekty zachowań. Celem tego rajdu było pokazanie dzieciom, że można w konstruktywny sposób rozwiązywać konflikty, a wolny czas można spędzać w bardzo aktywny sposób.
Tegoroczny „Bieg urwisa” odbywał się pod hasłem „Wyspa skarbów”.
Każdy Urwis otrzymał upominek oraz dyplom za udział w biegu, który wręczyła Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza oraz mł. insp. Andrzej Haraś, hm. Bartłomiej Sobieszczański zastępca komendanta hufca, Dominika Tomak i Miłosz Pawlak z 62 KDHS. Zorganizowano dzięki pomocy finansowej Miasta Kalisz.