Drugi dzień 100-lecia!

Sobota 6.X.2012 to drugi dzień obchodów naszego 100-lecia. Tego dnia na Głównym Rynku o godz. 12.00 odbył się uroczysty apel na który przybyli przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy kaliskich szkół oraz nasi przyjaciele i rodzice zuchów i harcerzy. W apelu wzięły udział również drużyny ZHR. Po złożeniu meldunku komendantowi Hufca oraz wprowadzeniu sztandaru wspólnie odśpiewany został hymn harcerski. Przywołano też pamięć o tych którzy tworzyli harcerstwo w Kaliszu, o poległych, zamordowanych, prześladowanych, o tych którzy odeszli na wieczną wartę. Ku ich czci złożona została wiązanka kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary I i II wojny światowej. Apel stał się też okazją do wręczenia okolicznościowych wyróżnień i podziękowań.

Po apelu przeprowadziliśmy festyn „Pod lilijki znakiem”, na którym odbyły się m.in. gry i zabawy dla dzieci, taniec zespołowy, mini gra miejska, zabawy z chustą KLANZA, a także pokazy oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Przy ustawionej przez HKŻ ‘Odkrywca” łodzi można było przejść także mini kurs z podstaw żeglarstwa. Każdy mógł również skosztować za darmo pysznej grochówki. Chętni mogli skorzystać ze zwiedzenia wieży ratuszowej. Harcerski klimat tworzyły nie tylko rozstawione namioty, ale także płynąca z głośników harcerska piosenka. Na uczestników zabaw i konkursów czekały słodkie nagrody.

Festyn był częścią projektu “Wolontariat trzech pokoleń – tradycja, współczesność i przyszłość” dofinansowanego z budżetu Miasta Kalisza.