Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 Maja 2015 roku, w Dniu Flagi RP o godzinie 12.00 w towarzystwie władz Miasta Kalisza wciągnęliśmy flagę na maszt przed ratuszem. W Pleszewie odbył się happening.

2 Maja 2015 roku, w Dniu Flagi RP o godzinie 12.00 w towarzystwie władz Miasta Kalisza wciągnęliśmy flagę na maszt przed ratuszem. Po uroczystym wciągnięciu flagi rozdawaliśmy biało czerwone chorągiewki.

Harcerze z Pleszewa zorganizowali happening z okazji Święta Flagi. Koordynatorem całej akcji była sam. Weronika Przodaszek. Dla małych patriotów stworzony został kącik plastyczny a ich prace można było podziwiać na pleszewskim rynku. Starsi mogli wziąć udział w quizie „Kocham Cię Polsko”. Były również atrakcje z chustą Klanzy. Część harcerzy by upamiętnić ten dzień roznosiła chorągiewki w Miejsca Pamięci w Pleszewie. Wszyscy miło spędziliśmy czas i mamy nadzieję, że za rok uda nam się znów wziąć udział w takim happeningu.

Dodaj komentarz