Festiwal piosenki Zuchowej i Harcerskiej

13.04.2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 14 w Kaliszu odbył się Festiwal piosenki Zuchowej i Harcerskiej, którego organizatorem była dh. Izabela Korycka, 14 KGZ „Przyjazne Iskierki” oraz 13 KDH „Listowie” działające przy SP 14.

Swoje wokalne talenty z harcerską pasją śpiewania prezentowali zuchy i harcerze z 1 KGZ „Bajkowa Gromada”, 3 KGZ „Tęczowe Gumisie”, 14 KGZ „Przyjazne Iskierki”, 22 KGZ „Leśne Duszki”, 37 KDH „Parasol”. Obecni byli również harcerze z 31 KDW „NS”. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia:
I Nagroda – 1 KGZ „Bajkowa Gromada” – występ grupowy, piosenka „Idzie kot”,
II Nagroda – Patrycja Jakimczuk, Wiktoria Wojciechowska z 1 KGZ „Bajkowa Gromada”,
III Nagroda – Mikołaj Miklas, Mikołaj Banasiak, Adrian Bończyk z 1 KGZ „Bajkowa Gromada”.

Wyróżnienia:
3 KGZ „Tęczowe Gumisie” występ grupowy, piosenka „To zuchy”,
22 KGZ „Leśne Duszki” występ grupowy, piosenka „Hej sokoły”

Pani Iwona Adamczak – muzyk, nauczylel śpiewu wokalnego, prezes Stowarzyszenia „Anima e Corpo” wspierającego młode talenty muzyczne i wokalne, jako członek jury ufundowała dla 3 dzieci zajęcia wokalne w Studio ARTMUZ. Podczas festiwalu wystąpiły gościnnie uczennice śpiewu wokalnego ze Studia ARTMUZ.

Ideą Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej była popularyzacja piosenek harcerskich, promowanie młodych talentów jak również integracja środowisk zuchowych i harcerskich. Mamy nadzieję że idea ta będzie kontynuowana i spotkamy się w przyszłym roku na kolejnym festiwalu.

Zorganizowano przy udziale środków finansowych Miasta Kalisz