Gramy z pompą !

Zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, zdrowa mama – to hasło towarzyszyło XX Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej edycji był zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Jak co roku nie mogło wśród orkiestrowiczów zabraknąć harcerek i harcerzy z Hufca ZHP Kalisz im. ks. hm. Stanisława Piotrowskiego, z 36 Kaliskiej Drużyny Harcerskiej “ORŁY” i 62 Kaliskiej Drużyny Harcerzy Starszych “Brzoza” im. Stefana Szolc – Rogozińskiego.

Przygotowania do Finału rozpoczęliśmy w grudniu 2011 roku, przygotowując ponad 500 puszek oraz wydając identyfikatory dla wolontariuszy. W dniu Finału 8 stycznia 2012 roku byliśmy obecni zarówno w sztabie zlokalizowanym w Hali „Arena” i na ulicach Kalisza, gdzie wyruszyły harcerskie patrole. Z 36 KDH w XX Finale WOŚP zagrali: Antolczyk Mateusz, Binek Adam, Gutowski Piotr, Jabłoński Dawid, Krzywoźniak Jerzy, Krzywoźniak Zuzanna, Kuciński Michał, Kuczyńska–Cichocka Olga, Szumczyk Aleksandra, Wasielewska Justyna i Jakub Sobański, natomiast z 62 KDHS byli to: Biedalak Piotr, Bratek Michał, Cichorska Marta, Kowalska Anna, Lis Jakub, Sibińska Barbara.