III Festiwal Piosenki Zuchowej, Harcerskiej i Turystycznej

30 kwietnia 2015 roku odbył się III Festiwal Piosenki Zuchowej, Harcerskiej i Turystycznej. Festiwal odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Realizacja zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży metodą harcerską”.

Tradycyjnie festiwal odbywał się w SP14 w Kaliszu. Organizatorami byli: Hufiec ZHP Kalisz, 14 KGZ i 13 KDH. W tegorocznym konkursie wzięły udział 3 gromady zuchowe oraz 3 drużyny harcerskie. Festiwal był wspaniałą okazją do integracji środowiska harcerskiego, dał możliwość dzieciom i młodzieży zaprezentowania swoich talentów wokalnych, występy zuchów i harcerzy dostarczyły wszystkim obecnym na festiwalu wielu bardzo miłych wrażeń artystycznych, słowa piosenek harcerskich przybliżały harcerskie ideały, wywołały mile wspomnienia wśród rodziców i uśmiech na twarzach dzieci.
Jury uhonorowało wykonawców przyznając:
1 miejsce – 1 KGZ „Bajkowa Gromada”, która grupowo zaśpiewała piosenki: „Wędrowiec” oraz „Bieszczadzkie wspomnienia”
2 miejsce – Sandrze Woźniak i Milenie Pabisiak z 14 KGZ„Przyjazne Iskierki” za wykonanie piosenki „Na trzepaku”
3 miejsce zdobyła 22 KGZ „Leśne Duszki”, która grupowo zaśpiewała piosenki „Przechyły” oraz Hej przyjaciele”
Występy harcerzy wniosły dużo wrażeń artystycznych, zwłaszcza występ 12 DHS „Legiony”, która zajęła 1 miejsce oraz dodatkową nagrodę za interpretację artystyczną piosenki „Pieśń wielorybników”. 1 miejsce oraz nagrodę w formie warsztatów wokalnych w Studio Art. Muz zdobyła dh. Natalia Wągrowska z 24 KDH „Wrzos” wykonując piosenkę „Harcerskie ideały”.
2 miejce zajęła dh. Wiktoria Nowakowska- zaśpiewała piosenkę „Bieszczady” oraz dh. Zofia Lisiecka z 13 KDH „Listowie”- zaśpiewała piosenkę „Szara Lilijka”.
Na Festiwalu gościliśmy przedstawiciela Hufca ZHP Kalisz – hm. Teresę Franciszczak, przedstawiciela SP 14 Panią dyrektor Dagmarę Zimoch oraz Panią Iwonę Adamczak – prezesa Stowarzyszenia Anima e Corpo oraz Studia Art-Muz w Kaliszu. Nagrody dla wszystkich gromad i drużyn harcerskich ufundowane zostały przez Hufiec ZHP w Kaliszu, a dzięki życzliwości właścicieli Firmy „Raczek” oraz Cukierni „Gucio” dla wszystkich uczestników festiwalu przygotowano słodki poczęstunek.
Sfinansowano z środków Miasta Kalisza.