Kandydat na komendanta hufca

hm. Marian Maćkowiak jako kandydat na komendanta Hufca ZHP Kalisz pragnie w kilku słowach przedstawić swoją osobę.1

Od 1972r należę do ZHP. W 1982r złożyłem zobowiązanie instruktorskie. Prowadziłem 12 Poznańską Drużynę Harcerską a następnie 61 PDH w hufcu Poznań Grunwald. W 1989r zostałem komendantem szczepu wcześniej pełniąc obowiązki kwatermistrza a następnie z-cy komendanta szczepu. Po przeprowadzce do Nowych Skalmierzyc zostałem najpierw drużynowym 47 DHSiW Popioły a następnie zastępcą i komendantem szczepu. Obecnie pełnię funkcję członka komendy hufca, członka Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich oraz aktywnie działam w szczepie w Nowych Skalmierzycach. Wielokrotnie organizowałem i prowadziłem obozy harcerskie.

Uważam, że dotychczasowy komendant hufca (wraz z całą komendą i gronem pomocnych instruktorów) bardzo dobrze wypełniali powierzone im zadania. Chciałbym kontynuować to przedsięwzięcie dla rozwoju harcerstwa w naszym rejonie.

Chciałbym by umiłowanie Boga i Polski poprzez Służbę ( czasami zapomniawszy o sobie ) drugiemu człowiekowi pozwoliło stawać się nam lepszymi i wartościowszymi ludźmi.