Kurs Przewodnikowski GRANAT

W dniu 29 maja zakończył się drugi weekend kursu. Kursie uczestniczyło 24 kursantów. Dziękujemy ZKK naszego hufca oraz instruktorom hufca Ostrów Wielkopolski którzy wspólnie przygotowali kurs.Uczestnicy spędzili pierwszy zjazd w terminie 29.04.2016-03.05.2016 odbywał się na stanicy harcerskiej w Gołuchowie. Drugi zjazd odbył się na stanicy w Kaliszu w terminie 26-29.05.2016.  Na kurs przyjechali kursanci z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania, Szamotułów i Czerwonaka. . Na kursie przygotowane zostały pozoracje. W pierwszej gdzie braliśmy udział w pozoracji uczestniczyli strażacy z OSP Gołuchów
W drugiej pozoracji pomogli nam absolwenci naszych kursów gdzie mieliśmy symulacje z pierwszej pomocy. Kursanci w obu przypadkach dali sobie bardzo dobrze radę.

 

Sfinansowano z dotacji Miasta Kalisza oraz 1%.

Dodaj komentarz