Obóz Szczepu z Nowych Skalmierzyc

W tym roku obóz harcerski szczepu Nowe Skalmierzyce odbył się w Krzeczkowie (woj. lubuskie),  trwał od 2 do 11 sierpnia łącznie z kadrą było nas 47 osób. Oprócz nas przebywali tam także harcerze z Pleszewa oraz Ostrowa Wielkopolskiego. Obóz był podsumowaniem rocznej pracy drużyn, a także sprawdzeniem naszych umiejętności. Spaliśmy w namiotach na wygodnych pryczach. Każdego dnia braliśmy udział w ciekawych warsztatach, np. o terenoznawstwie lub historii harcerstwa. Często gościliśmy nad jeziorem, oczywiście pod opieką ratownika. Wiele razy zasiadaliśmy przy ognisku i śpiewaliśmy piosenki przy świetle księżyca, codziennie towarzyszyły nam także inne harcerskie obyczaje, m. in. poranne apele i wieczorna modlitwa przy polowej kapliczce. Poza zajęciami w obozie odbyliśmy też kilka wycieczek. Byliśmy na zwiadzie terenowym w Mostach, zwiedzaliśmy niemieckie bunkry Międzyrzecznego Rejonu Umocnionego oraz zobaczyliśmy znany pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie. Czas minął nam bardzo szybko i już niecierpliwie czekamy na kolejny obóz. Póki co będziemy jak najwięcej radości czerpać z biwaków oraz cotygodniowych zbiórek.