Bieg o Puchar Komendanta

15 czerwca odbył się kolejny Bieg o Puchar Komendanta. Trasa zuchowa opierała się na Prawie Zucha. Już pierwszym zadaniem-przedrajdowym było przygotowanie, przez gromady, czegoś co kojarzy im się z Prawem Zucha.

Zuchy wykazały się niezwykłymi umiejętnościami plastycznymi i przyniosły na start niezwykłe rysunki, albumy, plakaty.

Gromady były gotowe już do rozpoczęcia biegu. Czekały na nich trzy punkty na trasie oraz trzy zadania kopertowe. W sumie sześć zadań do wykonania, każde wiązało się z jednym punktem Prawa Zucha. Podczas biegu została sprawdzona wiedza z zakresu szyfrowania, historii ruchu zuchowego, pierwszej pomocy, umiejętności pakowania na biwak, znajomości ważnych świąt, symboliki Znaczka Zucha oraz znajomości wiedzy obywatelskiej.

Wszystkie gromady poradziły sobie bardzo dobrze, ale najlepsza okazała się 1 KGZ „Bajkowa Gromada”