BŚP w kościele św. Gotarda

22 grudnia, podczas mszy św. w IV Niedzielę Adwentu, 40 Kaliska Drużyna Harcerska przy Szkole Podstawowej nr 15 w Kaliszu im Szarych Szeregów przyniosła Betlejemskie Światło Pokoju do kościoła Świętego Gotarda. Po mszy wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie najlepsze życzenia świąteczne. Harcerze pełnili funkcje lektora i psałterzysty.

Światło jest symbolem wzajemnego zrozumienia pomiędzy ludźmi i narodami, jest znakiem nadziei na życie pozbawione konfliktów i waśni. Tegoroczne hasło „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro” to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą. Podczas mszy św. proszono aby przyniesione Światło zagościło w domach wiernych i w swojej prostocie napełniło wszystkich ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa budując atmosferę rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.