Gala Dnia Myśli Braterskiej

W dniu 28 lutego na Sali Dworca PKP odbyła się Gala Dnia Myśli Braterskiej połączona z plebiscytem instruktorskim „Na szczyt”.  Celem plebiscytu było wyłonienie zwycięzców w 5 kategoriach:

“Ideowy autorytet”: hm. Janusz Sibiński oraz hm. Aleksandra Nowak,

“Pomocna dłoń”: phm. Konrad Zykowicz,

“Pogodny i uśmiechnięty”: hm. Teresa Franciszczak,

“Pracowity i rozważny”:  pwd. Aleksandra Bogus,

“Pasjonat – Wolontariusz”: pwd. Robert Papuziński.

22 lutego harcerki i harcerze na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. Ta data przypomina im o więzi braterstwa i przyjaźni, która łączy wszystkie skautki i wszystkich niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, czy wyznania. Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego swoimi działaniami włączą się w świętowanie tego wyjątkowego dnia.

Dzień Myśli Braterskiej (World Thinking Day) przypada w rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta i Olave Baden-Powellów. To dzięki parze Naczelnych Skautów, młodzież i dorośli skupieni wokół ruchów skautowych, od ponad stu lat szerzą ideę braterstwa i wpierają się w zdobywaniu nowych umiejętności.

Podczas gali odznaka Ruchu Przyjaciół Harcerstwa został oznaczony pan Dariusz Grodziński. Komendant Chorągwi Wielkopolskiej im. Powstańców Wielkopolskich 1919/19 wyróżnił honorową odznaką Chorągwi Wielkopolskiej ZHP „Harcerska Służba Wielkopolsce”:

  • pwd. Roberta Papuzińskiego,
  • phm. Katarzynę Sibińską,
  • phm. Adę Szmyt,
  • pwd. Adriana Zachera.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta w Kaliszu, Komendy Miejskiej Policji oraz Nadleśnictwa Kalisz.

Galę Dnia Myśli Braterskiej zorganizowała Komenda Hufca ZHP w Kaliszu a współorganizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kaliszu. Głównym sponsorem była firma OstSped. Współpracowali z nami Centrum Kultury i Sztuki, Akademia Tańca Uniejewski oraz Iwona Banasiak z zespołem.

Dziękujemy za okazaną pomoc.