Plebiscyt instruktorski Hufca ZHP Kalisz „Na Szczyt”

Druhno i Druhu! Zbliża się nasz Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej – „Na Szczyt”, podczas którego odbędzie się Plebiscyt instruktorski Hufca ZHP Kalisz! 😍

Celem plebiscytu jest wyłonienie zwycięzców w 5 kategoriach: “Ideowy autorytet”, “Pomocna dłoń”, “Pogodny i uśmiechnięty”, “Pracowity i rozważny” oraz “Pasjonat – Wolontariusz”

Po pierwszym etapie zgłoszeń udało się wybrać czterech nominowanych w każdej z kategorii! Pomimo, że początkową liczbą nominowanych były trzy osoby, musieliśmy powiększyć liczbę do czterech ze względu na ilość zgłoszeń które wpłynęły. Z czego ogromnie się cieszymy! 😍 Z osobami, które są nominowane możecie zapoznać się na poniższych grafikach! 😁
Kolejnym etapem będzie głosowanie już na poszczególnych instruktorach o szczegółach będziemy informować 😁

Przypominamy również jakie są wymagania poszczególnych kategorii:

🔹Ideowy autorytet – harcerstwo to idea, która trwa i jednoczy nas od ponad 100-lat, ale nie byłoby go bez pasji i oddania wielu osób, dla których to co tworzy harcerstwo jest bardzo ważne. Zwycięzca tej kategorii czuje harcerstwo i jest postrzegany jako wzór przez innych instruktorów, harcerzy i zuchów. To do tej osoby udajemy się po rady metodyczne lub poradzić się jak jakiś problem rozwiązać. Te osoby też jako jeden z obszarów swojego działania przyjęły pracę z bohaterem jednostki lub środowiska.

🔹Pomocna dłoń – ta osoba nigdy nie zostawi cię na lodzie! Bo nawet jeśli sam nie może, czy nie potrafi Ci pomóc, to skieruje Cię do kogo trzeba. Gdy trzeba coś zrobić to nie stoi z założonymi rękami, tylko od razu rwie się do działania, nie ważne czy chodzi o problem wychowawczy, który trzeba rozwiązać, czy o to by zrobić zakupy na biwak, a i do sprzątanie też nie trzeba go namawiać.

🔹Pogodny i uśmiechnięty – ta osoba roztacza wokół siebie pozytywne emocję i każdemu jest z nim dobrze. Uśmiech nie znika z twarzy, a w sytuacji trudnej jest wsparciem i osobą, która podniesie na duchu. Swoim entuzjazmem zaraża innych i dzięki temu mobilizuje do nowych działań i nowych wyzwań.

🔹Pracowity i rozważny – gdy się czegoś podejmuje, zawsze stara się by to zrobić na 100% i dać z siebie wszystko. Ta osoba jest ambitna i zależy jej by to co robi było na najwyższym poziomie, ale też stawiane sobie cele były osiągalne i dobrze zaplanowane. Podejmuje się nowych wyzwań i jest chętny do angażowania się w różne projekty, a jeśli trafia na niepowodzenia stara się z nich wyciągnąć wnioski, by w przyszłości zmniejszyć ryzyko porażki.

🔹Pasjonat – wolontariusz – często ciekawią nas niesamowite rzeczy, od astronomii po modelarstwo, a w swoich pasjach dążymy do mistrzostwa. Dla wielu pasja często przeradza się w sposób na życie – bo warto robić to co się kocha, ale też w pracy z harcerzami czy zuchami umieją wpleść to co ich ciekawi i czasem zarazić kogoś tańcem, fotografią czy kolekcjonowaniem starych zegarów kieszonkowych. Jako harcerze często też bardzo chętnie angażujemy się w bycie aktywnym członkiem społeczeństwa i jako wolontariusze działamy również poza harcerstwem, oddając temu dużo serca. Tym osobą zależy by być aktywnym i brać sprawę w swoje ręce, ale też by umieć iść za swoimi wartościami i ich bronić.