Jubileuszowy Zlot w Ostrowie

W dniach 11-15 sierpnia 2012r. reprezentacja naszego Hufca pod wodzą phm. Joanny Skowron wzięła udział w Jubileuszowym Zlocie z okazji 100-lecia Chorągwi Wielkopolskiej. Miasteczko zlotowe zbudowano na lotnisku w Michałkowie. Wśród uczestników znaleźli się między innymi harcerze z 13 KDH „Listowie”, 39 KWDH „Krzemień”, 62 KDHS „Brzoza”, 11 DH i 12 DHS „Legiony”.

Główne uroczystości upamiętniając rocznicę odbyły się w niedzielę, 12 sierpnia, w Ostrowie Wielkopolskim. Tu miało miejsce odsłonięcie pamiątkowego kamienia, przemarsz ulicami miasta, apel na ostrowskim Rynku oraz Msza Święta w Konkatedrze. Odbył się także festyn w parku miejskim, na który przygotowaliśmy bursztynowe stoisku. Nasi harcerze znaleźli się także w gronie ponad dziewięciuset osób, które pobiły rekord Polski w tańczeniu zumby.

Podczas kolejnych dni zlotu realizowaliśmy propozycje programowe. Harcerze brali udział m.in. w walkach rycerskich, konkursie strzeleckim, treningach samoobrony i zumby, zajęciach w parku linowym oraz wieczornych ogniskach i koncertach. Nasi instruktorzy także przygotowali zajęcia dla innych drużyn. Wszyscy wrócili do domów uśmiechnięci, z bagażem wspaniałych wspomnień i pomysłami na nowy rok harcerski.