Samotnie dookoła świata

W środę 17.04, w siedzibie komendy Hufca ZHP w Kaliszu odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu “Pasja na Życie”. Przewodniczył mu dh. Bartłomiej Czarciński, najmłodszy kapitan jachtowy w Polsce.

Druh Czarciński opowiadał o swoich pasjach, przygodach i planach na przyszłość. Na koncie ma już przebytych 40 000 mil, w tym 15 000 po oceanach. Obecnie planuje samodzielnie, bez zawijania do portu, opłynąć glob na jachcie własnej konstrukcji. Bartek do wyprawy przygotowuje się już od kilku lat. Na spotkaniu relacjonował także swój próbny rejs po Bałtyku, podczas którego testował m.in. jak długo może spać bez obaw o kolizję z innym statkiem, czy łódź może sama płynąć, itp… Ze swojej pasji, którą rozwinął w ogromnym stopniu dzięki harcerstwu, uczynił sposób na życie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z dh. Szymonem Wawrzyniakiem, które odbędzie się 30.04 w siedzibie Hufca ZHP Kalisz (ul. Legionów 42), o godzinie 17.00. Dh. Szymon opowie o speleologii – turystyce niekonwencjonalnej, którą zajmuje się w wolnych chwilach.